Grajewska Strona Rowerowa

rowerowe.grajewo.pl

Wypady do 50 km


Grajewo – Konopki – Gorczyce – Marchewki – Dybówko – Dybowo – Guty Rożyńskie – Wojtele – Chojnówek – Kurejewka – Wierzbowo – Mareckie – Łękowo – Grajewo

Długość trasy to ok. 40 km, trochę górek (rozpiętość wzniesień na trasie od 116 do 163 m). Tak orientacyjnie trasa w 80 procentach to asfalt, reszta szutry. Piękne widoki – lasy, pola, łąki, 3 jeziora. Trasa niezbyt długa, o małym stopniu trudności, na każdy rower.

Zdjęcia i szczegółowy opis na wiosnę, gdy tylko zaistnieją przyzwoite warunki do jazdy i fotografowania.


Grajewo – Łamane Grądy – Wykowo – Sojczyn Borowy – Podlasek – Łojki – Okół – Kacprowo – Grajewo 

 

Długość trasy ok. 37 km. Na trasie odrobinę przewyższeń ale rozpiętość wysokości to od 114 m do 139 m, więc trasa bardzo łatwa. Jakość nawierzchni jest zróżnicowana, głównie asfalt jednak od Łamanych Grądów do Podlaska  jest droga szutrowa w zasadzie porządnie utwardzona, ale w okresie suszy mogą trafić się krótkie odcinki tzw. „ruchomych piasków” 😉 ale to tylko dodaje uroku takiej trasie.  No powiedzmy jest okazja rozprostować kości 😉 Trasa, wiadomo – Podlasie, dużo lasów, szuwarów, łąk, kilka kilometrów wzdłuż Kanału Rudzkiego,  po drodze cisza, prawie żadnych pojazdów silnikowych. Nad Kanałem Rudzkim czasami trafiają się rowerzyści, także zagraniczni. Nad jazem w Wykowie czasami łowią sobie wędkarze. Trasę pokonywałem wiele razy i najlepiej jest ją pokonać w takiej kolejności jak w nagłówku, gdyż wtedy można liczyć na bardziej sprzyjający wiatr. Kilka razy próbowałem jechać w odwrotnej kolejności, tzn. na Kacprowo, Okół itd. i wiatr za każdym razem bardziej dawał się we znaki. Zachęcam do zapoznania się z tą trasą. Poniżej mapka i zdjęcia.